Dyskusyjny Klub Książki. Marie Benedict : Wszystkie życia Hedy Lamarr. 30.06. 2022 r.

30 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Muszynie,  na kolejnym spotkaniu DKK była okazja porozmawiania o książce Marie Benedict pt. „Wszystkie życia Hedy Lamarr”.  Wszystkie? Czyli Ile? …Ta powieść biograficzna to historia Hedwig Kiesler, kobiety  o wielu twarzach, o pseudonimie scenicznym Hedy Lamarr.  Przed wojną żona milionera zwanego „handlarzem śmierci”, od którego w brawurowy sposób uciekła, ratując prawdopodobnie życie. Bez wątpienia wielu kinomanów skojarzy „naszą”  bohaterkę  z kilkoma rolami filmowymi, w tym z najgłośniejszą w „Samsonie i Dalili”.  Niektórzy oczy szeroko otworzą czytając o jej sukcesach w dziedzinie wynalazków. Jej odkrycia miały znaczenie w kwestii obrony narodowej,  a wyniki jej pracy zostały utajnione  przez rząd.
Marie Benedict, autorka książki o Hedy  wydała w Polsce 5  powieści. Spośród nich 4  tytuły są   dostępne w naszej bibliotece.
Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy 21 lipca.
A że mamy czas wakacji, to porozmawiamy o reporterskich opowieściach  Marcina Wilka, zebranych w tomie „Pokój z widokiem. Lato 1939”.  Są tam również akcenty muszyńskie  :)