Dyskusyjny Klub Książki. Guillaume Musso

Październikowe spotkanie DKK przebiegało pod znakiem twórczości Guillaume Musso, jednego  z najbardziej kasowych pisarzy francuskich, autora 15 przetłumaczonych na język polski  powieści, będących skrzyżowaniem sensacji, thrilleru i romansu.
Co ciekawe, autor  ostatnio wydanej książki pt. ”Zjazd absolwentów”,  po ukończeniu szkoły wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Przez kilka miesięcy mieszkał w Nowym Jorku, wraz z innymi młodymi obcokrajowcami.  Po tym okresie wrócił do Francji z głową pełną pomysłów dotyczących tematyki jego powieści. I stąd  Musso najczęściej akcję swoich powieści umieszcza w USA.
Obecnie pisarz robi światową karierę, a łączny nakład jego książek przekroczył 25 milionów egzemplarzy, przełożonych na prawie 40 języków.  Treść Jego książek dodatkowo wzbogacają przysłowia oraz cytaty znanych filozofów i pisarzy.  

Kolejne spotkanie odbędzie się 28 listopada.  Zapraszamy wszystkich chętnych i prosimy o zapoznanie się z twórczością Mariusza Szczygła, laureata tegorocznej, najbardziej prestiżowej w Polsce,  Nagrody Literackiej „Nike”. W zbiorach  Biblioteki Publicznej w Muszynie znaleźć można nie tylko Jego publikacje książkowe, ale  i audiobooki.