Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Muszynie. 25.01.2024

Pierwsze tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Muszynie, działającej przy Centrum Kultury i Czytelnictwa odbyło się tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca.
 Aż trudno uwierzyć, że przeczytana przez klubowiczki powieść „Adela nie chce umierać” jest debiutem pisarskim mieszkającej w Hiszpanii Agi Antczak. To historia małżeństwa u schyłku życia, których świadomość zbliżającej się nieuchronnie śmierci, zmusza niejako do snucia wspomnień, zwierzeń oraz życiowych podsumowań. Są różni jak ogień i woda, łączy ich od 62 lat bolesna przeszłość związana z pobytem w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.
Gorzkie są słowa jednego z bohaterów że : „Czas banalizuje zło, co więcej – on je komercjalizuje”…
Na następne spotkanie DKK zapraszamy 29 lutego.
Na zainteresowanych czekają egzemplarze powieści kryminalnej Krzysztofa Beśki „Dolina popiołów”. „Jesienią 1893 roku płoną dwory, niegdyś odebrane uczestnikom powstania styczniowego, dziś zamieszkiwane przez rosyjskich urzędników. Przypadek, zemsta czy zapowiedź nowego polskiego wystąpienia przeciwko carskiej władzy? Kolejna arcyciekawa sprawa dla detektywa Stanisława Berga, miłośnika pięknych kobiet i piwa, dandysa i kolegi Oscara Wilde’a”….