Otwarcie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna po modernizacji. 18.11

Dnia 18 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna po modernizacji. Zadanie „Zielona biblioteka dla każdego – od małego do dużego! Modernizacja i przebudowa Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna” zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2, Kierunek interwencji2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”. Uzyskano dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 1 581 291,00 zł. Wkład własny finansowy Beneficjenta wyniósł 527 099,00 zł.
Otwarciu biblioteki towarzyszyła promocja tomu poezji Pani Janiny Kumorek "W drodze" oraz wernisaż wystawy Pani Krystyny Tomasiak.
Fot. M. Zwierz.