Relacje z Wakacji z Biblioteką w Filii w Powroźniku

1. Gdzie na wakacje wybiera się rodzina Frani? Jak znaleźć na mapie Polski Mazury i z czego słynie ta piękna kraina? Czy Frania zdąży wrócić i spędzić część wakacji u dziadków w Nowym Sączu i obejrzeć Festiwal Dzieci Gór? Czy Śniadrwy i Mamry to jeziora ? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiedziały się dzieci uczestnicząc w pierwszych lipcowych zajęciach "Wakacje z biblioteką" w Filii Biblioteki Publicznej w Powroźniku  Zajęcia rozpoczęły się wspólną grą, następnie głośno czytaliśmy książkę znakomitej nowosądeckiej pisarki Jadwigi Marzec pt."Niezwykły tydzień Frani", a także oglądaliśmy zdjęcia i czytaliśmy informacje na temat Pojezierza Mazurskiego. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał pracę plastyczną .

2.Kolejne środowe spotkanie w ramach "Wakacji z biblioteką " w Filii Biblioteki Publicznej w Powroźniku przebiegało pod hasłem "Jesteśmy aktywni" W zajęciach uczestniczyło 16 dzieci  Wszyscy aktywnie i wesoło spędzili czas podczas zabaw ruchowych i integracyjnych, rozwiązywania zagadek i łamigłówek oraz zabaw logicznych. Było dużo śmiechu, wspólne rozmowy i łamigłówkowe karty pracy.