Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Muszynie. B. Wernichowska "Opowieści z pierścionkiem i welonem". 27.04

27 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Muszynie  odbyło się 4. tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wybór padł tym razem na zbiór 19 opowieści historyczno-obyczajowych Bogny Wernichowskiej pt. „Opowieści z pierścionkiem i welonem”.  Opisane historie dotyczą szczęśliwych i mniej szczęśliwych związków znanych postaci, w tym : Kazimierza Jagiellończyka, Stefana Batorego, Henryka Sienkiewicza, Karola Estreichera,  Włodzimierza Tetmajera, Maryny Mniszchównej, Heleny Modrzejewskiej.  Są również wątki sądecko-krynickie związane z pobytami w naszej okolicy Gabrieli Zapolskiej i Stanisława Janowskiego oraz Jana Matejki i Teodory Giebułtowskiej.
Na kolejne spotkanie z dobrą literaturą zapraszamy 25 maja. Bez pośpiechu wczytamy się w tekst „W pośpiechu” Tadeusza Konwickiego.