Warsztaty lepienia z gliny w Filii w Żegiestowie. 24.04

W Filii Biblioteki Publicznej w Żegiestowie radośnie lepimy, bo mamy twórczego „fisia” na punkcie gliny.  „Fisiowanie jest bardzo twórcze, a przodują w nim dzieci. „ (Cytat z książki dla dzieci, autorstwa Barbary Stenki „Fisiowanie”, książeczkę serdecznie polecamy). Z pewnością, na temat kreatywnego fisiowania, bardzo dużą wiedzę posiadają dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej w Żegiestowie,  które gościły w Bibliotece, tym razem na warsztatach ceramicznych. Fisiujemy, czyli lepimy, ugniatamy, gładzimy, kruszymy, wycinamy, toczymy, rzeźbimy, po czym znowu tworzymy glinianą kulkę i…”z tej kulki lepimy potwora ! Takiego klejącego, podobnego do ślimaka bez skorupy, uaaa!!!” (Barbara Stenka „Fisiowanie”).