Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – Filia w Powroźniku 3 października 2017 roku gościła w swoich progach pisarkę dla dzieci Joannę Krzyżanek. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Po górach z mistrzem pióra” realizowanego przez Powiatową i Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. Bazielicha w Starym Sączu. Jest on dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Partnerstwo dla Książki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Powroźniku.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zadawały mnóstwo pytań dotyczących początków pracy autorki i jej pierwszych prób literackich.  Dowiedziały się, że pierwsze opowiadanie powstało, kiedy była małą dziewczynką. Duże zainteresowanie wśród dzieci wywołała seria pachnących czekoladą, cytryną i truskawką książek, których aromat wyczuwalny był w całej bibliotece. Pomiędzy kolejnymi opowieściami autorka prowadziła zabawy ruchowe. Dużo emocji wzbudziły warsztaty plastyczne, które poprowadziła pisarka. Pod czujnym okiem Pani Joanny i z Jej pomocą dzieci wykonały jedyne w swoim rodzaju kolorowe zakładki do książki.

Na zakończenie uczestnicy jednym głosem wykrzyknęli gromkie DZIĘKUJEMY!!! i nie mieli ochoty rozstawać się z serdeczną i sympatyczną Panią Joanną Krzyżanek. Na otarcie łez był słodki poczęstunek.