Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – Filii w Powroźniku 15 września 2017 roku odbyło się spotkanie autorskie w ramach projektu Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Partnerstwa dla Książki. pt. "Spotkanie z żywym pisarzem". W spotkaniu wzięli  udział uczniowie klasy V Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Powroźniku.

Gościem spotkania czytelniczego była pisarka dla dzieci i młodzieży Anna Czerwińska – Rydel, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Sekcji IBBY. Pani Anna Jest pomysłodawczynią serii powieści biograficznych dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach.

Bohaterami spotkania byli słynni Polacy, autorzy znanym dzieciom ze szkoły książek: Kornel Makuszyński i Henryk Sienkiewicz. Okazało się, że wspólnym czynnikiem łączącym ich z goszczącą pisarką jest miłość do czworonogów.

W trakcie spotkania młodzież wysłuchała interesujących i nieznanych fragmentów o życiu młodego Kornela Makuszyńskiego i przyznaniu Nagrody Nobla dla Henryka Sienkiewicza w książkach pt. „Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego” i „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały mnóstwo pytań dotyczących początków pracy autorki i jej pierwszych prób literackich. Był też czas na sprawdzenie znajomości literatury wśród młodzieży – najlepsi otrzymali ręcznie wykonane zakładki do książki i długopisy.

Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził towarzyszący pisarce pies Muza.

Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki oraz zakładki z autografem Anny Czerwińskiej – Rydel. Byłą też możliwość zakupu książek z dedykacją.