O Żydach i Żydówkach - zajęcia edukcyjne

Uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku w dniu 7 czerwca 2017 roku  uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych pt. „O Żydach i Żydówkach. Święta żydowskie” zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – Filii w Powroźniku. Tematem spotkania była kultura żydowska, a w szczególności święta.

Zajęcia miały charakter warsztatów, podczas których dzieci pracowały w czterech grupach. Każda z nich otrzymała materiały informacyjne o danym święcie. Po zapoznaniu się z tekstem uczniowie mieli do wykonania zadania. Grupa święta PURIM – żydowskiego karnawału wykonała maski i przebrała się w stroje: chłopcy kobiece, dziewczyny – męskie. Grupa święta SUKOT, które upamiętnia biblijną wędrówkę Izraelitów na pustyni po opuszczeniu Egiptu miała za zadanie wykonać szałas, w który mieszkali Żydzi. Grupa święta ROSZ HASZANA- żydowskiego Nowego Roku miała za zadanie napisać swoje postanowienia na następnych 365 dni. Grupa JOM KIPUR – Dzień Sądu, Dzień Pojednania miała za zadnie napisać list do osoby, którą chcą za cos przeprosić.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach i bardzo chętnie wykonały przygotowane zadania.