Lekcja biblioteczna w Powroźniku

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – Filii w Powroźniku 29 maja 2017 roku odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku wraz z panią wychowawczynią.

Maj to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą książki, biblioteki i bibliotekarze. Zajęcia miały charakter edukacyjny, a ich celem było pokazanie dzieciom biblioteki, zainteresowanie ich wypożyczaniem i czytaniem książek. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest biblioteka, jak zbudowana jest książka, jaka jest różnica między biblioteką szkolną a publiczną, czym różni się biblioteka od księgarni, co to jest antykwariat, jaka jest droga książki od powstania do czytelnika, na czym polega praca bibliotekarza.  Poznały też tytuły  czasopism, z których mogą korzystać w bibliotece. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkursach i zabawach.

Po wysłuchaniu wiersza „Skarga książki” z przygotowanych kart i okładki złożyły książkę pt. „Życzenia książki”, w której znalazły się takie prośby: Myj ręce przed czytaniem. Nie zaginaj rogów. Wykonaj zakładkę do książki. Nie rysuj i nie kreśl nic na moich kartkach. Odwracaj kartki bez użycia śliny, bo to brzydko i niezdrowo. Nie czytaj przy jedzeniu.

„Życzenia książki”, która będzie przypominać o zasadach postępowania z książką, dzieci otrzymały jako pamiątkę i umieściły na honorowym miejscu w swojej klasie. Wszyscy dostali również zakładki do książki.

Galeria