Gawęda o Żegiestowie Zdroju

„Położony romantycznie w wąwozie , pośród wspaniale umajonych gór Czerszli i Kiczery na wysokości 486 mtr. n.p.m., ponad brzegami prześlicznie wijącego się w tym miejscu Popradu. Klimat posiada Żegiestów podalpejski.” („Przewodnik po zdrojowiskach i uzdrowiskach polskich „ z 1913 roku.) 
Dnia 20 maja, w sobotnie przedpołudnie, w Bibliotece Publicznej w Żegiestowie, odbyło się spotkanie z Panią mgr Agnieszką Spiechowicz - Jędrys, absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa, zajmująca się m.in. projektowaniem i składaniem książek , przewodników, albumów, publikacji „służących do czytania, oglądania i podziwiania”, pasjonatką historii Żegiestowa – Zdroju. To wyjątkowe spotkanie dotyczyło dziejów Żegiestowa – Zdroju. Dzieci usłyszały, niezwykle pięknie i barwnie opowiedzianą, historię początków Zdroju i jego założyciela , Ignacego Medweckiego. Była to opowieść o losach Żegiestowa – Zdroju, o latach niełatwych , pełnych znojnej pracy nad rozbudową i udoskonalaniem Uzdrowiska, ale także latach sukcesów i wielkiej prosperity Zdroju , a wszystko to przeplatane interesującymi szczegółami i ciekawostkami. Opowieściom towarzyszyła prezentacja zdjęć Żegiestowa – Zdroju dawnego i teraźniejszego . 
Serdecznie dziękuję Pani mgr Agnieszce Spiechowicz - Jędrys, Panu Pawłowi Dulakowi za pokaz zdjęć oraz panu Jerzemu Jędrysowi.

Galeria