Spotkanie z leśniczym w Bibliotece w Żegiestowie

Dnia 31 marca, Biblioteka Publiczna w Żegiestowie zorganizowała, w ramach edukacji regionalnej, spotkanie z Panem Aleksandrem Sową, wieloletnim, emerytowanym leśniczym. Mieliśmy wielką przyjemność gościć , zaprzyjaźnionego z nami Pana Aleksandra, już po raz kolejny . Usłyszeliśmy niezwykłą gawędę o lesie i drzewach, barwną opowieść o zwierzętach, ich wyglądzie, zachowaniu, zwyczajach. Jak należy zachowywać się w lesie, czy drzewa odczuwają ból, czy zwierząt leśnych należy się bać, czy są groźne dla człowieka, jakie zwierzęta żyją w naszych lasach i jak wyglądają ich „mieszkania” i wiele, wiele innych ciekawych opowieści , które wysłuchaliśmy i z pewnością zapamiętamy, tym bardziej, że już wkrótce …wyruszamy na leśne wyprawy.