„Audiobooki to też książki” - Dyskusyjny Klub Książki – 26.01.2017 r.

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się od wysłuchania fragmentu audiobooka Urszuli Dudziak „Wyśpiewam Wam wszystko”. Jest to wyjątkowa płytka,  bo nie tylko czytana, ale również odśpiewana przez samą Autorkę. Prowadząca spotkanie Renata Kopacz wyjaśniła, w jaki sposób wyszukiwać dokumenty dźwiękowe w katalogu on-line, a uczestniczki miały okazję samodzielnie zamówić lub zarezerwować wybrane książki mówione.Miejska Biblioteka Publiczna w Muszynie posiada kolekcję 241 audiobooków dla dzieci, młodzieżyi dorosłych. Są to m. in. : bajki, lektury, powieści obyczajowe, sensacyjne, podróżnicze, publicystyka i wspomnienia.  Czytelnicy, którzy wolą książki nagrane na tradycyjne kasety magnetofonowe mają u nas dostęp do ok. 100 pozycji rocznie,  wypożyczanych z  Biblioteki PZN.
„Audiobooki to książki dla tych, którzy nie  lubią rozstawać się z książkami w żadnym momencie swojego życia. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem, robótek ręcznych, prac domowych.  Dedykowane są także osobom mającym problemy ze wzrokiem, które mimo wszystko nie chcą rezygnować z kontaktu z literaturą”.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 23 lutego  o godz. 17:00.  Za pośrednictwem książek podróżniczych i literatury pięknej przeniesiemy się do tajemniczej krainy  Sakartwelo…..

Galeria