Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Miejskiej Bibliotece w Muszynie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w 2016 roku otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 13 330,00 złotych na realizację zadania. Całość środków finansowych Biblioteka przeznaczyła na zakup nowości książkowych dla Biblioteki w Muszynie i jej filii w Powroźniku i w Żegiestowie. Zakupiono 645 książek i 96 audiobooków, co stanowi 43 % zakupów nowości wydawniczych Miejskiej Biblioteki w Muszynie w 2016 roku. Środki finansowe zostały wydatkowane na literaturę dla dorosłych (399 pozycji), książki popularnonaukowe (26 pozycji) oraz literaturę dziecięcą (220 pozycji).

Zakup nowości z dotacji wpłynął znacznie na wskaźniki: wypożyczeń oraz ilości czytelników. W porównaniu z rokiem 2015 odnotowałyśmy wzrost wypożyczeń oraz liczby czytelników.