Spotkania z kotem Cukierkiem w Filii Biblioteki w Żegiestowie

Oto „Nie martw się Cukierku!”.
Przygód kocich tu bez liku
Znajdziesz Miły Czytelniku
Psot i włóczęg co niemiara (już kot o to się postarał)
Dowiesz się, co łobuz koci, narozrabiał i napsocił :
Jak się Macka bardzo bał,
Jak złodzieja złapać chciał,
Jak go pies zezłościł mały,
Jak go sroki podzióbały….”
Głośnym czytaniem drugiej części mądrych, zabawnych i śmiesznych opowiadań o kocurku Cukierku, autorstwa Waldemara Cichonia zaczęliśmy nowy rok w Bibliotece Publicznej w Żegiestowie. W naszych bibliotecznych spotkaniach (w każdy piątek) biorą udział przedszkolaczki wraz z wychowawczynią Panią mgr Agnieszka Rusnak. Czyta i razem z nami śmieje się z zabawnych poczynań małego kociego łobuziaka, Pani Anna Kosińska. Nasza wspólna „Podróż do Bajkolandii” odbywa się dzięki serdecznej i życzliwej współpracy Przedszkola i Biblioteki Publicznej oraz bezcennym zaangażowaniu Pani Anny. Podczas dzisiejszego spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny zainspirowany pojawieniem się nowego małego bohatera opowiadań, Maciusia. Dzieci mają za zadanie zilustrować rodzinę Cukierka. Rozwiązanie konkursu , po feriach zimowych.