Spotkanie literackie z Adamem Ziemianinem w Warszawie

19 grudnia w renomowanym Warszawskim Klubie Księgarza na Starym Rynku
w Warszawie,  z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny odbyło się spotkanie z Adamem Ziemianinem.  Poeta rodem z Muszyny, gdzie jak sam pisał :  „ stawiał  pierwsze, nieporadne kroki, gdzie  w rodzinnej willi "Józefa" stawiał pierwsze koślawe litery, gdzie  wreszcie rodziły się- ale to już znacznie później- jego  pierwsze wiersze, i gdzie stale wraca…”,  zaprezentował swoje najnowsze książki : poetyckie  "Zakamarki" oraz powieść "Okrawki. Opowieść o Isi, Wojtku Bellonie i o tamtym Krakowie".
 Spotkanie poprowadził Ryszard Kruk, prezes SPAM, a  redaktor naczelna Almanachu Muszyny Bożena Mściwujewska -Kruk opowiedziała o muszyńskich wątkach w twórczości poety. Autor „Ulicy Ogrodowej”,  jak zwykle, sam odczytał co smakowitsze fragmenty prozatorskie i poetyckie. Obecny na spotkaniu  p. Wojciech Dąbrowski, znany z licznych pobytów w Muszynie organizator  Spotkań z Piosenką, odczytał dedykowany poecie wiersz „Makatka dla Ziemianina”, który 10 lat temu zaprezentował na spotkaniu w naszej bibliotece.
Na zakończenie wieczoru, w którym uczestniczyło wiele osób silnie związanych z naszym nadpopradzkim uzdrowiskiem, w imieniu Burmistrza Muszyny dr Jana Golby życzenia świąteczne i noworoczne przekazała Renata Kopacz z Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Muszynie. Miłym prezentem były albumy, przewodniki, mapy oraz inne  materiały promocyjne udostępnione przez UMiGU Muszyna.