Gry planszowe i literatura

Dzięki Stowarzyszeniu Sportowo-Historycznemu „Dragon” w czwartkowe popołudnie zagościły w Miejskiej Bibliotece w Muszynie gry planszowe i karciane związane z literaturą. 
Serca uczestników podbiła gra, która powstała na kanwie tak bliskiej wielu czytelnikom książce pt. „Mały Książę”. Niezwykle wiele emocji wywołała walka dobra ze złem w karcianej grze pt. „Hobbit”. Prawdziwym wyzwaniem dla nowych adeptów tej formy rozrywki była gra „Świat Dysku”, która zmuszała do zachowania czujności i obrania iście wojskowej strategii, by wygrać cała rozgrywkę. Prawdziwą przyjemnością było też zmierzenie się z grą opartą na skojarzeniach pt. „Dixit”, która pozwoliła puścić wodze fantazji i zamienić się w twórcę niesamowitych opowieści. 
Połączenie literatury i gier było niezwykle udane. Z całą pewnością to nie ostatnie spotkanie i już dziś planujemy kolejne wydarzenia w oparciu o bogate zbiory Stowarzyszenia Sportowo-Historycznego „Dragon” w Muszynie.

A specjalne podziękowanie składamy na ręce Pana Pawła Główczyka za wyrozumiałość i cierpliwość we wprowadzaniu bibliotekarzy w arkany świata gier planszowych.

Galeria