Spotkanie autorskie z Wiesławą Pyrcz w Żegiestowie

Dnia 29 listopada, Biblioteka Publiczna w Żegiestowie miała zaszczyt gościć Panią Wiesławę Pyrcz, emerytowaną nauczycielkę – bibliotekarkę, autorkę niezwykłych, przepięknie ilustrowanych , edukacyjnych książek dla dzieci. Zakres tematyczny tych uroczych, barwnych i mądrych wierszyków jest bardzo szeroki np. gdzie mieszkają zwierzęta, czym różni się sosna od jodły, czy niedźwiedziom w zimie jest ciepło, dlaczego warto myć zęby i jeść owoce i warzywa a słodycze tylko od święta, dlaczego kochamy wszystkie misie, które mieszkają w naszych pokojach? W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki, dzieci z klas I i II, wraz ze swoimi paniami. Ponieważ niedawno obchodzony był Światowy Dzień Misia dzieciom towarzyszyły misie maskotki, także w nawiązaniu do książeczki o misiach, autorstwa naszego miłego gościa, Pani Wiesławy Pyrcz.