"Wakacje z Biblioteką" w Filii w Żegiestowie

Zapraszamy na „Wakacje z Biblioteką w Żegiestowie” .

Cykl warsztatów literacko – plastycznych pt. „Mądre bajki z całego świata” .

W programie filmy, bajki, rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny i gliny ceramicznej. 

 9 lipca – godz. 10 – 12

10 lipca – godz. 10 – 12

16 lipca – godz. 10– 12

17 lipca – godz. 10 – 12

23 lipca – godz. 10 – 12

24 lipca – godz. 10 – 12

30 lipca – godz. 10 – 12

 

9-10 lipca 2018 r. - W Bibliotece Publicznej MIGU Muszyna – Filii w Żegiestowie trwają Wakacje z Biblioteką. Tematem przewodnim naszych wakacyjnych spotkań są „Mądre bajki i baśnie z całego świata” (m.in. z Afryki, Brazylii, Kolumbii, Wietnamu, Grecji) wydane przez Zespół Kulczyk Foundation. Są to bajki , które uczą dzieci wrażliwości, empatii, otwartości, gotowości do pomocy innym, jak rozważnie i dobrze żyć, przekazują dużą dawkę uśmiechu, prowokują do radości. Stały się dla nas materiałem do uważnego wysłuchania , a następnie dyskusji, wymiany swoich myśli i uwag. Rysujemy, malujemy, wycinamy, lepimy i rozmawiamy, rozmawiamy, rozmawiamy… Dlaczego syrenka Mellifa postanowiła zabrać do domu…krokodyla ? Dlaczego lekceważono białego słonika Djimona ? Dlaczego warto się uczyć ? Co oznacza słowo szacunek? I wiele innych ciekawych pytań i odpowiedzi towarzyszy nam na naszych wakacyjnych spotkaniach w bibliotece. W tym tygodniu poznaliśmy syrenkę Melilifę i jej przyjaciela hipopotama oraz białego słonia Djiamona – bohaterów bajek z Afryki. Wszystkie dzieci, które kochają magiczny świat baśni i bajek serdecznie zapraszamy do Filii Biblioteki Publicznej w Żegiestowie.
„Najmłodsi wszędzie tak samo marzą, tak samo kochają - i tak samo potrzebują czuć się bezpieczni” Dominika Kulczyk.

16-17 lipca 2018 r. - „Mądre bajki uczą tego, co w życiu jest najważniejsze, o co warto się troszczyć i podejmować starania. Pozwalają młodym odbiorcom zrozumieć,  że chodź ludzie żyją w różnych częściach świata , na różnych kontynentach, w różnych krajach , odmiennych kulturowo, jednak mają podobne pragnienia, podobne potrzeby, to samo sprawia im radość i daje szczęście.”  To właśnie takie bajki możemy wysłuchać  w Filii Biblioteki Publicznej w Żegiestowie podczas Wakacji z Biblioteką.  Bohaterami naszych ostatnich spotkań był Nam, mały wietnamski chłopczyk, który zaprosił do swojego domu zagubionego jednorożca  oraz  bocianek, który spotkał na swojej drodze małego Azzama, chłopca szukającego schronienia na greckiej wyspie, uciekającego ze swoją mamą przed wojną.  Te ciepłe i mądre opowieści spowodowały iż w ruch poszły kredki, farby, nożyczki, papier kolorowy. Postanowiliśmy  namalować  najbardziej kolorowe tęcze, dla wszystkich smutnych dzieci.  Zwróćcie także uwagę na nasz globus ! Nikt takiego nie ma.
 

 23-30.07.2018 - „Mądre bajki z całego świata” – to motyw przewodni tegorocznych Wakacji z Biblioteką w Filii Biblioteki Publicznej – w Żegiestowie.  „Życie bohaterów bajek nie zawsze jest łatwe, nie zawsze jest radosne. Nierzadko doświadczają trudności, na drodze do upragnionego celu pojawiają się przeszkody. Potrzebny jest wówczas ktoś wyjątkowy , ktoś mądry, odważny, roztropny, ktoś kto potrafi odmienić zły los”.  Ostatnie  spotkania to bajka z Brazylii i polskie opowiadanie z morałem pt. „ Jak pomiędzy wioskami most się nagle pojawił” oraz „ Bajka o Kaprysi – Gabrysi” . Co to są mosty porozumienia, jak je budować, jak dzielić się z tymi, którzy tego potrzebują, w jaki sposób współpracować ze sobą, w jaki sposób budować miedzy sobą mosty , dlaczego lepiej nie kaprysić… Na te i inny pytania  padały  mądre i ciekawe odpowiedzi , wiele refleksji i wniosków z dziecięcych obserwacji,  dyskusja miała swój finał  w barwnych obrazkach.

Galeria