Maroko. Wystawa fotografii Alicji Przybyszowskiej.

W kwietniu zapraszamy na wystawę fotografii Alicji Przybyszowskiej - Maroko. Galeria...

Dlaczego Maroko?

Maroko od Starego Kontynentu dzieli jedynie Cieśnina Gibraltarska. Oszałamia bogactwo kolorów, smaków i zapachów. Tajemnicze zaułki medyn i gwarne suki... A nad tym wszystkim głos muezina wzywającego na modlitwę. Kraj ten to także niezwykła przyroda – wyniosłe, wzbudzające respekt grzbiety Atlasu, wspaniałe lasy cedrowe, gorące piaski pustyni, doliny i oazy z glinianymi wioskami oraz oczywiście błękit oceanu... Zadziwia liczbą wspaniałych zabytków – śladami wpływów chrześcijaństwa i islamu, przenikania się kultur arabskiej, francuskiej i berberyjskiej.

Takie jest Maroko – które uwiodło i mnie

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Fotoklubu RP

Prezentowana była: sale wystawowe Zamku Tropsztyn – Wytrzyszczce, Galeria CIT Nowy Sącz (2016), Galeria Siedlisko – Krynica Zdrój (2017), Galeria Lamelli – Kraków (2017), Galeria pod 5 - Stary Sącz (2017), Dom Kultury w Jaśle (2017), Miejska Biblioteka Publiczna w Muszynie (2018).

 

Alicja Przybyszowska AFRP AFIAP

Sądeczanka.

Fotografią zajmuje się od początku lat 90 ubiegłego wieku. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych specjalność: Sztuki wizualne i cyfrowa kreacja obrazu. Jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Fèderation Internationale de I`Art. Photographique
w Paryżu. Pełni funkcję vice-prezesa w Krynickim Towarzystwie Fotograficznym. Autorka 10 wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i plenerów fotograficznych.

Swoje prace często poddaje konfrontacjom na konkursach fotograficznych w Polsce jaki i na całym świecie, zdobywając prestiżowe nagrody. Do najbardziej osobistych zalicza:
I miejsce w konkursie pt. „Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce” Karów 2009r..
I miejsce w konkursie pt. „Skarby Małopolski 2011r. – Drewniana architektura uzdrowisk ” Nowym Sączu. I miejsce w Biennale Fotografii „Zabytki Świata” Zamość 2016”.
Brązowy medal FIAP w kategorii Foto Travel na międzynarodowym konkursie
„1st International Salon Of Photography "BOKA BAY 2017" w Czarnogórze za fotografię "Kazba Ait Benhaddou". Brązowy medal w międzynarodowym konkursie „Life Press Photo — International Salon of Reporter Photography” na Ukrainie za pracę „The mystery of the Great Friday 2”. Medal Bardaf Gold za pracę „Snow trail” oraz nagrodę HM FIAP za pracę „Horse in the city” w międzynarodowym konkursie „6. Bardaf International Exhibition 2017” na Słowacji.

Laureatka nagrody „Srebrne Jabłko Sądeckie za zasługi dla Ziemi Sądeckiej” w dziedzinie fotografii. Nagroda Starosty Nowosądeckiego z twórczą pracę w fotografii. Dyplom Burmistrza Krynicy Zdroju za osiągnięcia w upowszechnianiu sztuki fotograficznej i promowaniu Gminy Krynicy Zdroju oraz odznaczona Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018) przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Kurator kilku edycji ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz członek jury.

Zajmuje się fotografią pejzażową i podróżniczą. Swoją pracą artystyczną zaangażowana jest również w różnego rodzaju akcje charytatywne i licytacje dobroczynne.