„Kardy i kokardy. Opowieść o hrabinach Potockich” Bogny Wernichowskiej" - spotkanie DKK

19. kwietnia gościem specjalnym DKK był p. Jerzy Jędrys, fotograf oraz redaktor serii około 200 folderów-przewodników „Szlakami polskich tradycji chrześcijańskich”, wśród których znaleźć można również te dotyczące naszego regionu: Muszyna, Muszyna-Folwark oraz Żegiestów.  
Każda z uczestniczek spotkania z wyprzedzeniem otrzymała w prezencie od p. Jerzego książkę Bogny Wernichowskiej  „Kardy i kokardy”. Jest to barwna opowieść historyczna o 3. pokoleniach kobiet z rodziny Potockich linii krzeszowickiej, również właścicielach krakowskiego Pałacu pod Baranami. Już na początku zaintrygował nas tytuł… Czym są bowiem kardy? Otóż kardy to inaczej karczochy ostowe.  Może dlatego, że w książce natrafić można na  przepisy kulinarne i opisy potraw na częstych balach, a może dlatego, że życie opisywanych kobiet nie zawsze było usłane różami?

24 maja zapraszamy na spotkanie z twórczością Petera Mayle`a, autora niezapomnianego Roku w Prowansji, Kosztownych nawyków, Dobrego roku, Pogoni za Cezanne`em,  Wytrawnego przekrętu i wielu powieści z Prowansją w tle.

Galeria