Spotkanie z leśniczym w Bibliotece w Żegiestowie

Biblioteka Publiczna MIGU – Filia w Żegiestowie miała wielką przyjemność gościć Pana Aleksandra Sowę, emerytowanego leśniczego, mieszkańca Żegiestowa,  pasjonata  lasu i historii regionu.  Należy zaznaczyć, iż spotkania z Panem  Aleksandrem należą już do tradycji Filii Bibliotecznej w Żegiestowie i Szkoły Podstawowej.  Uczniowie klasy drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Żegiestowie (wraz z dorosłymi) wysłuchali  gawędy Pana Aleksandra na temat lasu i życia, które się w nim toczy. Ciekawym, mądrym i wesołym opowieściom z życia  pana leśniczego nie było końca (pytaniom także) J  Czym różnią się poszczególne  drzewa,  jak zachowują się zwierzęta obecne w naszych lasach i wiele ciekawych porad. A na końcu obejrzeliśmy wesoły filmik nagrany przez Pan Olka z okna jego  domu na Żarikach pt. „O sprytnej lisiczce, która podbierała z drzewa (wysokiego) pokarm dla ptaków. „   Z  taką wiedzą będziemy bezpieczniej i bardziej świadomie wędrować po naszych górach, a przecież to już za chwilkę J Panie Olku, serdecznie Panu dziękujemy ! Odwiedzimy Pana na Żarikach.

Za współpracę  bardzo dziękuję Pani mgr Dominice Izworskiej i Panu mgr Tomaszowi Bombie.