Bajkolandia w Filii w Żegiestowie

„Dlaczego wszyscy myślą, że biedronki to same dziewczynki? – jęknął Teoś– I na dodatek w kółko recytują ten głupi wierszyk: Biedroneczko, leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba ? Czy ja wyglądam na dostawcę pieczywa ? […] A najbardziej to nie znoszę , kiedy mówią do mnie „boża krówka”  ! No, powiedz sam, czy ja wyglądam na krowę ?”

To tylko malutki fragment  książeczki Pani Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel pt. „Bzyk Brzęk”, opowiadań o śmiesznej muchówce  (nie mylić z muchą !) i jego  malusieńkich przyjaciołach: dżdżownicy Marzenki, pająka Józefa, ślimaka Anatola i wielu innych.

Trwa „Podróż do Bajkolandii”  - Biblioteka Publiczna MIGU Muszyna – Filia w Żegiestowie  przy serdecznej i życzliwej współpracy z Przedszkolem w Żegiestowie kontynuuje  cotygodniowe spotkania czytelnicze dla najmłodszych.  Jest nam bardzo przyjemnie zawiadomić Państwa, iż do naszej wesołej, rozczytanej gromadki dołączyła Pani Halina Tischner, emerytowana nauczycielka, która bezinteresownie, z dużą serdecznością  przychodzi do biblioteki (w każdy wtorek),aby czytać dzieciom o przygodach naszego małego bohatera.

Składamy serdeczne podziękowania paniom  wychowawczyniom  z Przedszkola w Żegiestowie, Pani mgr Agnieszce Rusnak  i Pani mgr Sylwii Bołoz za wspaniałą, owocną współpracę. Bardzo dziękujemy Pani Halinie Tischner, za zrozumienie, uśmiech, niezwykłą serdeczność i poświęcony czas.

Galeria...